Aktualizacje dla Windows 10 będą bezpłatne

Jedną z najczęściej poruszanych kwestii odnośnie Windows 10 są aktualizacje. Użytkownicy zastanawiają się, czy Microsoft będzie pobierał opłaty za nowe funkcje. W końcu system przez pierwszy rok dla większości osób będzie dostępny za darmo. Tak się jednak nie stanie – informuje o tym oficjalna strona Windows 10.

Posiadacze Windows 7 oraz Windows 8 będą mogli wykonać aktualizację do Windows 10 całkowicie za darmo przez pierwszy rok od premiery systemu. Właśnie to posunięcie wywołało wśród użytkowników poruszenie. Niektórzy twierdzą, że skoro system będzie dostępny za darmo, to z pewnością Microsoft wprowadzi mikropłatności, np. w odniesieniu do nowych aktualizacji.

Tak się oczywiście nie stanie. Microsoft już teraz zapewnia na swojej stronie internetowej, że wszystkie aktualizacje dla Windows 10 będą darmowe – dożywotnio. Użytkownicy nie muszą się zatem martwić, że w pewnym momencie będą musieli zapłacić, by otrzymać nowe funkcje.

Microsoft zapewnia ponadto, że każdy, kto zdecyduje się zaktualizować swój system do Windows 10, będzie dożywotnio otrzymywał wszystkie aktualizacje związane z bezpieczeństwem. Wszystko wskazuje zatem na to, że Dziesiątka będzie dla nas niezwykle atrakcyjna.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *