Cortana pojawi się oficjalnie na iOS i Androidzie

W poniedziałek 25 maja informowaliśmy, iż Cortana poprawnie wytypowała zwycięzcę Eurowizji, a tymczasem wczoraj Microsoft oficjalnie potwierdził, że wirtualna asystentka pojawi się również na urządzeniach mobilnych konkurencji – Androidzie oraz iOS. Firma z Redmond dopilnuje jednak, aby to wersja dla Windowsa 10 była najatrakcyjniejszym wyborem.

Pierwsze doniesienia w tej sprawie pojawiły się już w połowie marca bieżącego roku. W przypadku wersji na Androida, wirtualna asystentka będzie w stanie wykonywać większość dotychczas ujawnionych funkcji z Windowsa, natomiast informacje zawarte w Notatniku będzie można przenosić na wszystkie pozostałe urządzenia.

Nie zabraknie jednak pewnych ograniczeń w przypadku obu zapowiedzianych wersji. Otwieranie aplikacji przy użyciu komend głosowych, wybór poszczególnych ustawień czy komenda „Hey Cortana”, nie będzie dostępna dla Androida i iOS – przynajmniej nie w dniu premiery, gdyż ostatecznie może się okazać, że ograniczenia są tylko czasowe. Cortana w wersji na Androida dostępna będzie pod koniec czerwca bieżącego roku, zaś wersja na iOS pojawi się w nieokreślonym jeszcze późniejszym terminie.

Całość współpracować będzie z nową funkcją dla systemu Windows 10 o nazwie Phone Companion, która pozwoli na integrację urządzeń mobilnych pracujących na dowolnym systemie z Windowsem 10. Poniżej zobaczyć można opublikowany dziś materiał wideo, prezentujący w akcji omawianą funkcję.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Cortana pojawi się oficjalnie na iOS i Androidzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *