Cortana wytypowała zwycięzcę Eurowizji

Microsoft już kilka razy udowodnił, że Cortana ma bardzo dobre algorytmy odpowiedzialne za analizę danych. Wystarczy wspomnieć, że poprawnie przewidziała zwycięzcę 15 na 16 meczy na ostatnich Mistrzostwach Świata w Piłkę Nożną. W ostatni weekend po raz kolejny popisała się swoją nieomylnością.

Dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą, czym jest Cortana – to wirtualna asystentka stworzona przez Microsoft, która jest dostępna na smartfonach z Windows Phone, a także w systemie Windows 10. Potrafi ona odpowiedzieć na wiele pytań, wyszukać nam ciekawe miejsca w pobliżu itp. Użytkownicy dość szybko zaczęli zadawać jej podchwytliwe pytania o przyszłe wydarzenia i co ciekawe, Cortana radzi sobie z nimi nadzwyczaj dobrze.

Podobnie było z Eurowizją. Jeszcze przed konkursem Cortana wskazywała, że największą szansę na wygraną ma Szwecja. I tak się faktycznie stało – Szwedzi wygrali tegoroczny konkurs europejskiej piosenki. Jakby tego było mało, Cortana poprawnie przewidziała także dwa kolejne miejsca – Rosję i Włochy.

Cortana nie jest oczywiście nieomylna. Jej skuteczność w przewidywaniu wyników robi jednak wrażenie.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Cortana wytypowała zwycięzcę Eurowizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *