Xbox One otrzyma Cortanę oraz nowe menu

Zaprezentowane wczoraj nowości na konferencji Microsoftu to nie wszystko, co czeka posiadaczy konsoli Xbox One. Jeszcze w tym roku otrzymają oni zupełnie nowy wygląd menu konsoli oraz możliwość korzystania z wirtualnej asystentki Cortany – podobnie jak w Windows 10.

Cortana to jedna z zapowiedzianych nowości dla Xbox One. Wirtualna asystentka będzie pomocna w wykonywaniu podstawowych czynności, dzięki czemu gracz nie będzie musiał odrywać się od swojego ulubionego tytułu. Przykład zastosowania? Nie przerywając gry będziemy mogli zapytać Cortany, czy któryś z naszych znajomych jest online. Jeżeli tak, Cortana może go zaprosić do naszej rozgrywki. Wszystko bez jakiejkolwiek ingerencji w menu konsoli. W podobny sposób będzie np. można poprosić, by Cortana udostępniła w serwisie społecznościowym ostatnie 2 minuty naszej rozgrywki i okrasiła materiał wypowiedzianym przez nas komentarzem. Podobnych funkcji z pewnością będzie znacznie więcej.

To jednak nie koniec. Microsoft planuje przemodelować wygląd głównego menu konsoli. Po przejściu w lewo naszym oczom ukaże się specjalny panel, oferujący dostęp do najważniejszych funkcji. Z jego poziomu możemy szybko skontaktować się ze znajomymi, zmienić podstawowe ustawienia konsoli czy po prostu wyłączyć urządzenie. Warto zaznaczyć, że boczne menu będzie również dostępne bezpośrednio z poziomu gry – wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk Xbox na gamepadzie. W ten sposób gracze otrzymają szybki dostęp do najważniejszych funkcji konsoli.

Przemodelowaniu ulegnie również ekran główny konsoli. Będzie on teraz prezentował mniejszą ilość informacji na podstawie naszych ostatnich aktywności. Nie znikną również kafelki, które dotychczas użytkownicy przypinali do ekranu startowego. Te będą dostępne jednak nieco niżej – nie będą eksponowane na pierwszym planie.

Premiery nowych funkcji dla Xbox One możemy się spodziewać jeszcze w tym roku. Microsoft zapewnia, że będą one dostępne już jesienią. Nie znamy jednak dokładnych dat.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Xbox One otrzyma Cortanę oraz nowe menu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *