Cortana pojawi się na Androidzie w lipcu

Wczoraj informowaliśmy, że z możliwości Cortany będą mogli skorzystać m.in. użytkownicy konsoli Xbox One. To jednak nie wszystko. Microsoft chce, aby wirtualna asystentka była dostępna dla jak największej liczby osób. Już w lipcu pojawi się wersja dedykowana systemowi Android, a nieco później Cortana trafi również na iOS.

Microsoft twierdzi, że rolą wirtualnego asystenta jest towarzyszenie nam we wszystkich codziennych czynnościach, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystamy lub gdzie się znajdujemy. Właśnie dlatego Cortana zadebiutuje na kilku systemach operacyjnych. Oprócz Windows 10 i Xbox One, będzie to także Android oraz iOS. Wszystko po to, aby każdy użytkownik mógł w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows 10.

Na swoim blogu przedstawiciele firmy informują, że Cortana już niedługo zadebiutuje na smartfonach z Androidem oraz na iPhone’ach. Wersja beta wirtualnej asystentki na system sygnowany logiem zielonego robota pojawi się w lipcu. Posiadacze iPhone’ów będą musieli uzbroić się w cierpliwość – obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie Cortana pojawi się na smartfonach od Apple.

Cortana Android
Cortana na smartfonie z Androidem

Działanie wirtualnej asystentki będzie zintegrowane na wszystkich urządzeniach. Przykładowo możemy poprosić Cortanę, by przypomniała nam o ósmej wieczorem o telefonie do mamy. Jeżeli wieczorem czasie będziemy np. grać na konsoli Xbox One, na ekranie telewizora zostanie wyświetlone wspomniane powiadomienie. Funkcje asystentki nie będą zatem ograniczone do jednej platformy. Będą się uzupełniać na wszystkich kompatybilnych urządzeniach.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *