Usługa Skype for Web dostępna dla wszystkich

Na początku czerwca informowaliśmy, że Microsoft uruchomił webową wersję swojego komunikatora Skype w wersji beta. Narzędzie mogły jednak przetestować wyłącznie osoby zamieszkujące Stany Zjednoczone oraz Wielką Brytanię. Dziś wrota do przeglądarkowego Skype’a zostały otwarte dla wszystkich.

Do tej pory ze Skype’a można było korzystać wyłącznie za pośrednictwem dedykowanych aplikacji – zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. Od teraz rozmawiać można bezpośrednio w przeglądarce internetowej – nie trzeba w tym celu instalować żadnego oprogramowania. Wystarczy przejść na stronę web.skype.com i zalogować się do swojego konta (lub założyć nowe).

Po zalogowaniu się do usługi naszym oczom ukażą się wszystkie zapisane kontakty oraz wcześniejsze rozmowy. Webowa wersja Skype synchronizuje bowiem dane z głównym serwerem. Nieważne zatem w jaki sposób korzystamy z komunikatora – zawsze będziemy posiadać całą historię rozmów i wszystkie potrzebne kontakty.

Webowa wersja Skype oferuje wszystkie możliwości komunikatora – czat tekstowy, rozmowy głosowe czy wideokonferencje. Narzędzie działa poprawnie we wszystkich popularnych przeglądarkach – Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari.

Warto również zaznaczyć, że narzędzie działa poprawnie na Chromebookach oraz komputerach z systemem Linux.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *