Minecraft wyświetlany za pomocą HoloLens

HoloLens to specjalne okulary Microsoftu, które umożliwiają wyświetlanie obrazu na dosłownie każdej przestrzeni w postaci efektownych hologramów. Urządzenie posiada ogromne możliwości, które można wykorzystać zarówno w sektorze biznesowym, jak i rozrywkowym. Ten ostatni został zaprezentowany na konferencji E3. Mapa z Minecrafta wyświetlona na stole? To możliwe!

HoloLens został po raz pierwszy zaprezentowany w styczniu. Z ujawnieniem możliwości okularów musieliśmy jednak nieco poczekać. Podczas swojej konferencji na targach E3 Microsoft zaprezentował, w jaki sposób urządzenie potrafi współpracować z Minecraftem.

Po założeniu okularów jeden z prowadzących był w stanie wyświetlić obraz z gry bezpośrednio na ścianie. Warto zaznaczyć, że rozgrywka była niewidoczna dla innych osób, które nie patrzyły przez okulary. Całość nagrano jednak specjalną kamerą, by efekt móc zaprezentować szerszej publiczności.

Dzięki HoloLens za nasz wyświetlacz może służyć dosłownie każda powierzchnia. To jednak nie wszystko. Prowadzący był w stanie wyświetlić stworzoną w Minecrafcie mapę bezpośrednio na stole w postaci obiektu 3D. Trzeba przyznać, że całość robi duże wrażenie i dobrze rokuje na przyszłość. Technologia tego typu może znaleźć ogromną ilość zastosowań, nie tylko w grach.

Poniżej znajduje się filmik, który dokładnie prezentuje działanie HoloLens w Minecrafcie.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *