Zapowiedź nowego kontrolera – Xbox Elite Controller

Microsoft podczas swojej konferencji na E3 zaskoczył nie tylko wsteczną kompatybilnością, ale również zupełnie nowym gamepadem – Xbox Elite Controller. Urządzenie będzie współpracować z konsolą Xbox One oraz z komputerami opartymi na systemie Windows 10. Użytkownicy będą m.in. mogli wymieniać poszczególne elementy kontrolera i zmieniać mapowanie przycisków.

Takiego gamepada do konsoli jeszcze nie było. Xbox Elite Controller został zaprojektowany z myślą o najbardziej zagorzałych graczach, dla których precyzja i wygoda użytkowania stanowią priorytet.

Gracze będą mogli wymieniać poszczególne elementy gamepada na inne, które bardziej im odpowiadają. Dostosować można między innymi czułość spustów czy gałek analogowych. Te można zamienić np. na wklęsłe. Modyfikacji ulec może również d-pad, by wygodniej korzystać z klawiszy kierunkowych.

Xbox Elite Controller 2
Xbox Elite Controller

To jednak nie koniec, z tyłu zamontować można wygodne łopatki, które zastąpią cztery klasyczne przyciski. W ten sposób można całkowicie zmodyfikować działanie kontrolera. Gracze otrzymają specjalną aplikację, za pomocą której zmienią mapowanie przycisków – takiej możliwości na konsolach do tej pory jeszcze nie było. Kontroler będzie mógł zapamiętać dwie różne konfiguracje, by z jednego urządzenia mogły naprzemiennie korzystać dwie osoby.

 

Xbox Elite Controller 3
Xbox Elite Controller

Niestety za takie udogodnienia będzie trzeba nieco zapłacić. Microsoft wycenił swój nowy kontroler na 150 dolarów. Xbox Elite Controller trafi do sprzedaży w październiku.

Xbox Elite Controller - zestaw elementów
Xbox Elite Controller – zestaw elementów do modyfikacji

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *