Najnowsza prezentacja Microsoft HoloLens (wideo)

Tematem numer jeden podczas styczniowej konferencja Microsoftu był obok Windowsa 10 zupełnie nowy projekt. Mowa o okularach HoloLens, które wraz ze środowiskiem Windows Holographic dostarczą niespotykanych dotąd możliwości rzeczywistości wirtualnej. Przynajmniej w teorii, bowiem do pojawienia się produktu na rynku jeszcze daleka droga. Microsoft postanowił jednak przypomnieć o innowacyjnym gadżecie w nowym materiale wideo.

Podczas 2-minutowego klipu możemy zobaczyć m.in. proces tworzenia okularów, wizualizację możliwości oraz opis poszczególnych funkcji – np. rozmowa przez komunikator Skype z poziomu okularów, czy dostęp do rozmaitych aplikacji, gdzie będziemy mogli przykładowo sprawdzić pogodę. Twórcy zapowiadają, że duży nacisk położony zostanie na interakcję ze światem rzeczywistym, którego przy użyciu HoloLens będziemy postrzegali w niespotykany dotąd sposób. Jak wyjdzie w praktyce? Warto samemu odpowiedzieć na to pytanie, oglądając najnowszy materiał wideo.

Data premiery oraz cena urządzenia HoloLens nie zostały jeszcze ustalone. Jak sądzicie, czy Microsoft rzeczywiście zrewolucjonizuje podejście do wirtualnej rzeczywistości, zdobywając masowe uznanie wśród miłośników nowych technologii?

Źródło: Engadget via Instalki

3 thoughts on “Najnowsza prezentacja Microsoft HoloLens (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *