VR Kit – tekturowe gogle wirtualnej rzeczywistości

Kiedy mówi się o wirtualnej rzeczywistości w kontekście Microsoftu pierwsze, co nam przychodzi do głowy to HoloLens. Okazuje się jednak, że amerykański gigant przygotował swój własny projekt w stylu Cardboard. Na razie jeszcze nie wiadomo czy VR Kit wejdzie do masowej produkcji.

Od kiedy Google udostępniło plany Cardboard, wiele znanych koncernów technologicznych zainteresowało się tematem gogli wirtualnej rzeczywistości. W tym roku LG podjęło współpracę z Google, w wyniku której powstał model dopasowany do smartfona LG G3. Teraz Microsoft zaskoczył wszystkich prezentując niespodziewanie na rosyjskojęzycznej stronie firmy kartonowy projekt okularów przystosowany dla Lumii.

Niestety nie wiadomo czy tekturowe gogle ostatecznie trafią do sprzedaży. Informacja o projekcie została udostępniona przy okazji zbliżającej się imprezy Microsoftu, która poświęcona zostanie wirtualnej rzeczywistości. Podczas eventu wręczane będą nagrody w trzech kategoriach: najlepsza gra, najlepszy projekt edukacyjny i najlepsza aplikacja. Gogle mogą więc być jedynie darmowym prezentem dla gości imprezy, która odbędzie się 17 października w Moskwie.

Źródło/Zdjęcie: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *