Microsoft dostarczy internet do 500 tys. indyjskich wsi

Bill Gates oraz Mark Zuckerberg postawili sobie za cel, aby wszyscy ludzie na świecie, mieli do 2020 roku dostęp do sieci. Długo nie trzeba było czekać, aby Microsoft przedstawił plany dostarczenia taniego internetu do ok. 500 tys. wsi w Indiach.

Podczas uroczystej kolacji na cześć premiera Indii Narendra Modiego, w trakcie jego ostatniej wizyty w USA, Satya Nadella CEO Microsoftu oficjalnie ogłosił, iż jego firma zobowiązuje się pomóc w procesie cyfryzacji peryferyjnych regionów w Indiach. Amerykański gigant zamierza dostarczać tani radiowy internet do ok. 500 tys. wsi, które rozsiane są po całym kraju.

Warto podkreślić, iż obecnie w Indiach mieszka ponad 1,2 mld ludzi. 70 proc. ludności tego drugiego najbardziej zaludnionego państwa świata, zamieszkuje około 640 tys. niewielkich miejscowości na prowincji. Jeżeli projekt Microsoftu okaże się sukcesem, wiele osób nie mających obecnie dostępu do sieci będzie mogło korzystać z dobrodziejstw internetu. Wedle przedstawicieli giganta z Redmond będzie to duży skok cywilizacyjny dla wielu regionów Indii, co przełoży się na większą kreatywność mieszkańców oraz potencjalny wzrost gospodarczy.

Nie da się ukryć, że Indie są coraz ważniejszym graczem na globalnym rynku. Przedstawiony przez Microsoft pomysł nie jest pierwszym tego typu. Już wcześniej podobne plany zapowiedział Google, który zobowiązał się dostarczać publiczne Wi-Fi do 400 dworców kolejowych w Indiach. Jeśli Microsoft zrealizuje swój ambitny plan, internet zyska miliony kolejnych użytkowników.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *