Windows 10 przekroczył 100 mln instalacji

Windows 10, czyli najnowszy system Microsoftu, jest z nami już od dwóch miesięcy. Najbardziej zagorzali fani „okienek” zdążyli przenieść się już na nowe rozwiązanie. Ile dokładnie instalacji przeprowadzono od momentu premiery? Źródła zaznajomione ze sprawą podają, że ponad 100 milionów.

100 milionów w dwa miesiące to niezły wynik, z którego Microsoft może być dumny. Warto zaznaczyć, że w pierwszych 24 godzinach od udostępnienia Windows 10 został zainstalowany na 14 milionach urządzeń. Po dwóch tygodniach liczba ta rozrosła się do 53 milionów. W niecały miesiąc na liczniku było już 75 milionów instalacji. Po dwóch miesiącach Microsoft dobił do bariery 100 milionów.

Adaptacja nowego systemu jest znacznie lepsza, niż Windows 8. Warto jednak zaznaczyć, że Windows 10 dla większości użytkowników jest całkowicie darmowy – wystarczy przeprowadzić aktualizację.

Microsoft celuje jednak znacznie wyżej. W następnych trzech latach firma chce osiągnąć miliard instalacji Windows 10. Może w tym pomóc premiera systemu na urządzeniach mobilnych, jak również na konsolach Xbox One.

W następnym tygodniu Microsoft organizuje konferencję, na której zaprezentuje nowe urządzenia oparte na Windows 10 – tablety Surface oraz smartfony z serii Lumia. Może się to przyczynić do zwiększenia popularności najnowszego systemu.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *