Wyciekł Windows 10 build 10125

W przeciągu ostatnich kilka dni w sieci pojawiały się informacje na temat nowego buildu Windows 10, oznaczonego numerem 10125. Choć różni się on od oficjalnej wersji tylko trzema cyframi, w rzeczywistości wprowadza kilka nowości ważnych z punktu widzenia użytkownika. Wspomniany build właśnie wyciekł do sieci.

Każdy zainteresowany może już pobrać najnowszą, nieoficjalną jeszcze wersję Windows 10. Z racji, iż nie jest to dystrybucja wypuszczona przez Microsoft, nie podajemy miejsc, w których jest ona dostępna.

Z perspektywy użytkownika ważne są jednak zmiany, które wspomniana wersja przynosi. Pojawił się przede wszystkim nowy zestaw ikon i można się spodziewać, że właśnie taki kształt będą one miały podczas oficjalnej premiery systemu. Są one nieco bardziej spłaszczone, zgodnie z panującymi trendami.

Nowe ikony w Windows 10
Nowe ikony w Windows 10

Drobne zmiany pojawiły się także w Menu Start. Microsoft dodał po lewej stronie specjalny panel z literkami. Po kliknięciu na którąś z nich naszym oczom ukaże się lista aplikacji o nazwie rozpoczynającej się na wybraną literę. Pozwoli to na szybsze odnajdywanie interesujących nas programów.

Nowy panel w Menu Start
Nowy panel w Menu Start

W Windows 10 build 10125 zawitał również nowy sposób weryfikacji użytkownika – Windows Hello. Pozwala on wykorzystać czujniki biometryczne podczas logowania do systemu.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *