Windows 10 wprowadzi możliwość biometrycznego logowania

Do sieci napływają kolejne informacje dotyczące zmian w systemie Windows 10. Informowaliśmy już m.in. o rezygnacji z partycji ratunkowej, zaś teraz ujawniono nowe metody zabezpieczania systemu hasłem. Miłośnicy selfie mogą już zapomnieć o konieczności zapamiętywania rozmaitych haseł.

Wszystko za sprawą nowego systemu o nazwie Windows Hello, który umożliwi logowanie poprzez skanowanie twarzy, oczu lub odcisków palców. Nie wszystkie urządzenia będą obsługiwały tę technologię, jednak Microsoft zapowiedział, że kolejni partnerzy produkujący sprzęt będą zamieszczać w urządzeniach aparat RealSense od Intela. Obsługa nowej formy logowania będzie również możliwa przy użyciu już dostępnych urządzeń, m.in. skanera linii papilarnych.

Wraz z premierą Windowsa 10, pojawi się również Passport – to nowe narzędzia programistyczne, służące do autoryzacji rozmaitych aplikacji użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie wymagane zapamiętywanie wielu haseł do rozmaitych aplikacji – wystarczy połączyć usługę z Windows Hello lub uniwersalnym kodem PIN i gotowe. W praktyce użytkownik będzie mógł uruchomić system oraz aplikacje po prostu patrząc na ekran monitora. Co sądzicie o nowym rozwiązaniu Microsoftu?

Źródło: TechCrunch

1 thoughts on “Windows 10 wprowadzi możliwość biometrycznego logowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *