Windows 10 trafi na urządzenia z Androidem

Microsoft zapowiedział wczoraj na swoim blogu, że podjął współpracę z firmą Xiaomi. Wybrani użytkownicy smartfonów Mi4 otrzymają specjalny ROM, który pozwoli im zainstalować Windows 10. Jak podaje Tech Crunch, plany Microsoftu są bardzo ambitne.

Zarówno Microsoft jak i Xiaomi nie podają szczegółów na temat wersji testowej Windows 10 na smartfonach Mi4. Serwis Tech Crunch dowiedział się jednak ze swoich źródeł, że jest to specjalny ROM, który nadpisuje Androida i zamienia go na Windows 10. Dzięki temu użytkownicy smartfonów z zielonym robotem mogą skorzystać z możliwości kafelkowego systemu.

Projekt jest aktualnie testowany na smartfonach Mi4, jednak Microsoft nie wyklucza, że w przyszłości pojawią się także ROM-y dla innych urządzeń. Dzięki temu kafelkowy ekosystem będzie mógł zawędrować wszędzie tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe. O ile oczywiście użytkownicy zechcą go zainstalować.

Dlaczego właśnie Xiaomi Mi4 otrzymał system w pierwszej kolejności? Społeczność zgromadzona wokół tego smartfona jest ogromna, a duża część użytkowników lubi eksperymentować ze swoim urządzeniem, instalując na nim nowe oprogramowanie. Jest to zatem znakomity poligon testowy dla Microsoftu.

Windows 10 na Samsungu Galaxy S6? Jeszcze do niedawna była to abstrakcyjna wizja. W przyszłości może jednak stać się rzeczywistością.

Źródło: Tech Crunch

1 thoughts on “Windows 10 trafi na urządzenia z Androidem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *