Windows 10 odchudzony i z nowym mechanizmem kompresji

Wraz z każdym nowym wydaniem system Windows nieubłaganie rośnie, zajmując coraz to więcej przestrzeni na dysku. Wszystko jednak wskazuje na to, że trend ten został w końcu przerwany za sprawą zastosowania zupełnie nowych algorytmów kompresujących system i rezygnacji z partycji ratunkowej w Windows 10.

Według zapewnień Microsoftu, zastosowanie kompresji sprawi, że rozmiar Windows 10 ma być od 1.5 do 2.6 GB mniejszy niż poprzednika. Przemodelowania doczekał się również tryb przywracania, który nie wymaga już więcej zastosowania obrazu recovery co pozwoli na zaoszczędzenie kolejnych kilkunastu gigabajtów danych. Technologia ta obecna już jest w smartfonach z zainstalowanym Windows Phone, jednak w przypadku komputerów stacjonarnych jest to całkowita nowość.

Microsoft uspokaja, że zmiany w podejściu do kwestii odzyskiwania systemu nie wpłyną negatywnie na wydajność, bowiem kompresji i dekompresji poddawane będą jedyne te pliki, które nie mają bezpośredniego wpływu na czas uruchamiania się programów.

Źródło: pcworld.com

1 thoughts on “Windows 10 odchudzony i z nowym mechanizmem kompresji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *