Pirackie wersje Windows również z bezpłatną aktualizacją do 10

Microsoft zmienia swoją strategię, nastawiając się na sprzedaż usług i aplikacji. Właśnie dlatego najnowszy system operacyjny będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy Windows 7 lub Windows 8. Jak się jednak okazuje, aktualizację otrzymają także osoby, które korzystają z pirackiej wersji systemu!

W trakcie konferencji zorganizowanej w Shenzhen w Chinach, Microsoft zdradził wiele szczegółów na temat swojego systemu. Gigant z Redmond wyjaśnił między innymi, że wszyscy posiadacze pirackich wersji Windowsa będą mogli bezpłatnie zaktualizować system do najnowsze wersji. Microsoft zamierza zatem „ułaskawić” piratów. Po przeprowadzeniu aktualizacji Windows 10 stanie się całkowicie legalny!

Ruch ten jest wymierzony przede wszystkim w rynek chiński. Ponad 3/4 chińskich użytkowników korzysta z pirackiej wersji systemu. Umożliwiając darmową aktualizację Microsoft chce ich przekonać do przejścia na „legalną stronę” licząc na to, że w przyszłości wydadzą pieniądze na usługi i aplikacje.

Terry Myerson – pracownik Microsoftu, potwierdził te informacje w telefonicznym wywiadzie z Reutersem. W rozmowach przewijała się jednak kwestia chińskich użytkowników. Nie wiadomo zatem, czy podobna „amnestia” będzie dotyczyć także innych części świata – w tym Polski. Przekonamy się o tym latem, bowiem w tym okresie Windows 10 ma oficjalnie zadebiutować.

Źródło: Reuters via Instalki

2 thoughts on “Pirackie wersje Windows również z bezpłatną aktualizacją do 10

  1. NONO tego się nie spodziewałem ze Strony Microsoftu no chyba że coś się za tym kryje typu właśnie wprowadzenie Abonamętu i Chyba to tylko Chińczykom dadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *