Windows 10 build 10041 już dostępny do pobrania

Microsoft długo kazał czekać swoim użytkownikom na kolejną wersję rozwojową Windows 10. Ta w końcu zadebiutowała na serwerach giganta z Redmond i jest dostępna do pobrania za pomocą Windows Update. Wśród nowości pojawiło się przede wszystkim przezroczyste menu Start oraz kilka pomniejszych zmian pozytywnie wpływających na użytkowanie systemu.

Windows 10 build 10041, czyli najnowsza wersja testowa systemu operacyjnego doczekała się implementacji przezroczystego menu Start. Jest to funkcja, o którą użytkownicy prosili od długiego czasu. Użytkownik może ponadto przypinać do menu Start aplikacje pochodzące z listy najczęściej używanych, a nawet odnośniki do wybranych ustawień systemowych.

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, poprawiona została obsługa wirtualnych pulpitów. Pracując na kilku pulpitach jednocześnie użytkownik może przeciągać aplikacje pomiędzy oknami, porządkując je według własnych upodobań.

Pojawiło się również menu szybkiego wyboru sieci Wi-Fi oraz ustawienia związane z VPN. Dostępne są one teraz bezpośrednio po kliknięciu ikony Wi-Fi w prawym dolnym rogu pulpitu.

WiFi Settings Windows 10
Szybkie ustawienia Wi-Fi

Zaktualizowana została aplikacja odpowiedzialna za otwieranie zdjęć. Potrafi ona teraz obsługiwać format RAW, a na swoim kafelku będzie wyświetlać zdjęcia pochodzące z dysku sieciowego OneDrive. Wprowadzono również nowe skróty klawiszowe.

Microsoft popracował również nad zablokowanym ekranem. Wyświetla on teraz okrągły awatar, a w tle przewijać będą się zdjęcia dopasowane na podstawie naszego położenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ustawić własny zestaw fotografii.

Gigant z Redmond udostępnił także Cortanę w nowych państwach – w Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech. Polscy użytkownicy mogą przetestować funkcjonalność wirtualnej asystentki, zmieniając region np. na Stany Zjednoczone.

Najnowszy build 10041 jest dostępny wyłącznie dla osób, które posiadają już zainstalowany Windows 10. Aktualizację można pobrać przechodząc do usługi Windows Update. Użytkownicy, którzy nie posiadają jeszcze Dziesiątki, muszą najpierw pobrać poprzedni build.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Windows 10 build 10041 już dostępny do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *