Muzyczna aplikacja Microsoftu podobna do Spotify?

O aplikacji muzycznej i wideo w Windows 10 pisaliśmy już jakiś czas temu. Microsoft postanowił jednak zmienić wygląd tej pierwszej, implementując ciemniejszy design. Nowa wersja trafiła już do sieci i jest… łudząco podobna do Spotify.

Nowa aplikacja muzyczna jest już dostępna do pobrania w wersji testowej bezpośrednio z Windows Store i działa wyłącznie w systemie Windows 10. Największą zmianą w nowej edycji jest przede wszystkim całkowicie zmieniony design. Microsoft zdecydował się na ciemne tło oraz specjalny panel zlokalizowany po lewej stronie. To za jego pomocą możemy przełączać się pomiędzy poszczególnymi opcjami odtwarzacza.

W centralnej części aplikacji prezentowani są artyści, albumy lub utwory – w zależności od tego, co wybierzemy. Po prawej stronie znajdziemy ostatnio odtwarzane płyty oraz playlisty przygotowane z myślą o nas.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że interfejs jest łudząco podobny do Spotify. Microsoft wzoruje się zatem na najlepszych.

Music Preview App
Aplikacja muzyczna w Windows 10

Aplikacja muzyczna, która docelowo pojawi się w Windows 10, będzie umożliwiała odtwarzanie płyt oraz utworów muzycznych zlokalizowanych na naszym dysku. Będzie także obsługiwać usługę Xbox Music, która oferuje dostęp do milionów utworów muzycznych z całego świata. Odtwarzacz będzie również zintegrowany z iTunes i innymi sklepami. Po zakupieniu utworu pojawi się on w naszej bibliotece.

Ciekawie prezentuje się także funkcja umieszczania własnych utworów na dysku sieciowym OneDrive. Dzięki temu użytkownik będzie mógł je strumieniować na dowolne urządzenie z Windows 8.1 lub Windows 10 na pokładzie. Obsługiwana będzie również konsola Xbox One.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *