Microsoft odświeża aplikacje Music i Video dla Windows 10

Microsoft postanowił odświeżyć swoje aplikacje odpowiedzialne za odtwarzanie muzyki i materiałów wideo. Nowe wersje są obecnie dostępne dla użytkowników Windows 10 w wersji testowej i docelowo pojawią się wraz z oficjalną premierą systemu.

Aplikacje zastąpią Muzykę i Wideo, które już teraz są dostępne w systemie Windows 8.1. Nowa wersja to nie tylko odświeżony wygląd, ale również szereg niedostępnych dotąd funkcji. W przypadku muzyki użytkownicy będą mogli między innymi dodać do kolekcji utwory, które są przechowywane na dysku sieciowym OneDrive. Dzięki temu będą mieli dostęp do swojej biblioteki niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują.

Aplikacja Muzyka pozwoli również na korzystanie z usługi Xbox Music Pass, strumieniując utwory w ramach wykupionego abonamentu. Użytkownik będzie mógł także tworzyć playlisty ze wszystkich plików znajdujących się zarówno na komputerze, jak i w chmurze. Tak stworzone kolekcje będzie można odtwarzać na innych urządzeniach, a nawet na konsoli Xbox.

Aplikacja Music dla Windows 10
Aplikacja Music dla Windows 10

Aplikacja Wideo umożliwi natomiast bezproblemowe odtwarzanie filmów, także w formacie MKV. Program będzie również kompatybilny z popularnymi formatami napisów, o czym informowaliśmy wczoraj. Z poziomu menu użytkownik będzie miał dostęp nie tylko do swojej biblioteki, ale również do pozycji, które zakupił za pośrednictwem usług Xbox Video.

Aplikacja Video dla Windows 10
Aplikacja Video dla Windows 10

Microsoft podkreśla, że udostępnione aplikacje znajdują się w fazie testowej i mogą zawierać błędy. Premiera oficjalnej wersji nastąpi prawdopodobnie wraz z debiutem finalnej wersji Windows 10.

Wersje testowe Video i Music można pobrać bezpośrednio z Windows Store. Aplikacje są dostępne wyłącznie dla systemu Windows 10.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Microsoft odświeża aplikacje Music i Video dla Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *