Nowy Surface 3 z procesorem Intel Atom

Microsoft zaprezentował właśnie swój nowy tablet – Surface 3. W przeciwieństwie do Surface Pro 3, nie ma on zastępować klasycznego notebooka. Ma być idealnym tabletem – zarówno do konsumpcji treści, jak i pracy biurowej. Pomoże w tym nieco mniejszy ekran (10,8 cala), specjalna podstawka oraz obsługa rysika.

Surface 3 to propozycja dla wszystkich tych, którzy uważali Surface Pro 3 za urządzenie zbyt drogie, by móc sobie na nie pozwolić. Cena właśnie zaprezentowanego tabletu rozpoczyna się już od 499 dolarów. Urządzenie trafi do sprzedaży 5 maja.

Surface 3 to klasyczny 10,8-calowy tablet, na którym możemy zarówno pracować, jak i konsumować treści multimedialne. Ma w tym pomóc wyświetlacz Clear Type HD o rozdzielczości 1920 x 1280 pikseli oraz proporcje 3:2.

Nowy tablet będzie działał na pełnoprawnej wersji Windows 8.1, na której można uruchomić wszystkie aplikacje – zarówno te kafelkowe, jak i desktopowe. Microsoft już teraz obiecuje darmową aktualizację do Windows 10, gdy ten zadebiutuje na rynku.

Aby wszystko to było możliwe, producent oparł swój produkt na 64-bitowym procesorze Intel Atom X7 (Cherry Trail) wspomaganym przez 2 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika przygotowano 64 GB przestrzeni.

Surface 3 będzie zawierał 8-megapikselowy aparat główny z autofokusem, który powinien w zupełności wystarczyć do robienia dobrych jakościowo zdjęć. Znalazło się też miejsce dla 3,5-megapikselowej kamerki przedniej – idealnej do wideorozmów.

Pomimo niewielkich wymiarów (8,7 mm grubości, 622 gramy wagi) Microsoft upchał w konstrukcji pełnoprawne złącze USB 3.0, czytnik kart microSD oraz złącze mini DisplayPort. Ładowanie baterii będzie się odbywać za pomocą złącza microUSB. Użytkownicy będą mogli korzystać z dostępnej w zestawie ładowarki, jak również z każdej innej – np. smartfonowej. Gigant z Redmond zapewnia, że bateria pozwoli na przynajmniej 10 godzin ciągłego odtwarzania filmów.

Surface 3

Użytkownicy decydujący się na zakup otrzymają oczywiście roczną subskrypcję Office 365, dzięki czemu zainstalują na tablecie aplikacje Word, Excel czy chociażby PowerPoint.

Urządzenie będzie dostępne w zestawie ze specjalną podstawką o trzech stopniach regulacji. Pozwala ona na komfortową pracę zarówno na biurku, na kanapie, jak i w pozycji leżącej.

Wśród akcesoriów znajdziemy między innymi dedykowaną klawiaturę, która przekształci tablet w niewielkiego notebooka. Bardziej wymagający użytkownicy będą mogli osadzić urządzenie w stacji dokującej, do której można podłączyć pełnoprawny monitor. W sprzedaży dostępny będzie także dedykowany długopis, który pełni rolę rysika. Ten ostatni przyda się nie tylko grafikom i artystom, ale również studentom podczas tworzenia notatek.

Zamówienia przedpremierowe na Surface 3 można składać już teraz. Tablet trafi do sprzedaży 5 maja i pojawi się na 26 rynkach na całym świecie.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *