Miłośnicy filmów pokochają Windows 10. Będzie natywne wsparcie napisów

Microsoft działa w pocie czoła nad kolejnymi aktualizacjami do Windows 10, które wprowadzają wiele nowości. Wszystko wskazuje zatem na to, że będzie to system kompletny. Zadowoleni będą między innymi fani filmów i multimediów, bowiem Dziesiątka będzie natywnie obsługiwać format MKV i zewnętrzne napisy.

O formacie MKV wiedzieliśmy już wcześniej. Nikt się jednak nie spodziewał, że Windows 10 będzie także obsługiwał napisy w popularnych formatach. O taką możliwość został zapytany Gabe Aul z Microsoftu na swoim Twitterze. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że zewnętrzne napisy będą wspierane.

Aul zdradził również, o jakich formatach mowa. Będzie to SSA, ASS oraz SRT. SRT to jeden z najpopularniejszych formatów z napisami, który jest obecnie wykorzystywany przez większość użytkowników. SSA (Sub Station Alpha) to nieco bardziej zaawansowane napisy, wykorzystywane przede wszystkim w japońskich anime, do których są tworzone angielskie tłumaczenia. ASS (Advanced Sub Station Alpha), to jak sama nazwa wskazuje, następca SSA.

Windows 10 będzie zatem odpowiednim systemem nie tylko dla graczy (z uwagi na wsparcie dla DirectX 12), ale również dla kinomanów. Ci będą mogli odtwarzać ulubione filmy wraz z napisami bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Źródło: Windows Central

1 thoughts on “Miłośnicy filmów pokochają Windows 10. Będzie natywne wsparcie napisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *