iWork Online za darmo dla użytkowników Windowsa

Microsoft regularnie wprowadza poprawki nie tylko do pakietu Office 2013, lecz również darmowego Office Online. Zwłaszcza sieciowa alternatywa cieszy w ostatnich miesiącach rosnącą popularnością, co zauważyło Apple. Firma z Cupertino udostępniła właśnie darmową wersję pakietu iWork dla użytkowników systemu Windows.

iWork to pakiet, w skład którego wchodzą programy Pages, Numbers oraz Keynote, stanowiące konkurencję dla Worda, Excela i PowerPointa. Apple udostępnił właśnie swoje czołowe programy za pośrednictwem platformy iCloud – od teraz każdy użytkownik systemu Windows może po założeniu konta korzystać z pakietu online całkowicie za darmo.

Co ważne, dokumenty utworzone z poziomu iWork są kompatybilne z pakietem Office. iWorks działa również z urządzeniami iPhone i iPad, pozwalając tworzyć i edytować pliki, a następnie zapisywać je w chmurze, po czym np. otwierać z poziomu programów Microsoftu. Warto przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku firma z Redmond wydała również nową aktualizację Office’a dla urządzeń z systemem iOS.

Źródło: ZDNet via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *