AV-Test udostępnia pierwsze porównanie antywirusów dla Windows 8

Niemiecki AV-Test to niezależne testy programów antywirusowych. W tym tygodniu po raz pierwszy zaprezentowano porównanie programów antywirusowych przeznaczonych specjalnie dla Windows 8. Testy podzielono na 2 kategorię – produkty konsumenckie (dla użytkowników indywidualnych) oraz dla firm.

Testy oprogramowania dla użytkowników indywidualnych uwzględniły 26 programów, które badano w okresie styczeń-luty 2013. Każdy program oceniono pod względem wydajności (performance), wpływu na użyteczność komputera (usability) i stopnia ochrony (protection). Dla każdej z trzech kategorii ocena wynosiła od 0 do 6 punktów, co dawało 18 pktów jako najlepszy możliwy wynik. AV-Test uznał że wynik 10 punktów lub więcej jest pozytywny.

W przypadku produktów konsumenckich, Windows Defender 4.0 uznano za wzorzec dla testu. WD uzyskał 11,5 pkta. Najwyższą ocenę otrzymały Bitdefender (17 pkt), Bullguard (16,5 pkt) i Kaspersky Lab (16 pkt). Ahnlab i Comodo uzyskały 10 punktów, z trudem otrzymując pozytywną ocenę i certyfikację AV-Test. AV-Test zbadało także 8 programów dla firm, wzorcem był Microsoft System Center Endpoint Protection z wynikiem 12,5 pkta, jak najlepsze wyniki uzyskały Fortinet i Symantec (po 16.5 pkt).

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *