Nokia Music: aplikacja dla Windows 8 i RT już dostępna

W lutym Nokia wypuściła rozbudowaną wersję usługi Nokia Music+ dla posiadaczy smartfonów Lumia mieszkających w USA. Od tamtego czasu usługa stale jest rozwijana na kolejne kraje, oferując w cenie 4 USD miesięcznie nielimitowany dostęp do muzyki poprzez streaming. W dniu dzisiejszym pojawiła się aplikacja Nokia Music dla posiadaczy Windows 8 oraz Windows RT.

Aplikacja oferuje skorzystanie na próbę z zasobów Nokia Music, jednak wciąż konieczne jest posiadanie smartfonu Lumia w celu rejestracji pełnej wersji z poziomu Windows 8. Usługa umożliwia ponadto użytkownikom Windows 8 odsłuch muzyki z prywatnej kolekcji. Wybierając tę funkcję otrzymamy dostęp do rozbudowanej bazy informacji o wykonawcy, utworze, dyskografii, itp.

Nokia Music zawiera ponad 20 mln utworów do odsłuchania oraz setki przygotowanych przez Nokię playlist (np. według gatunków muzycznych). Ponadto możemy tworzyć własne i udostępniać w sieci. Na dzień dzisiejszy usługa dostępna jest w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Australii, jednak w nadchodzących tygodniach kolejne kraje będą mogły skorzystać z nowej oferty. Aplikację Nokia Music można pobrać z Windows Store.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *