Ballmer: 500 nowych “funkcji” w Windows Phone 7.5

Prezes korporacji Microsoft, Steve Ballmer, powiedział wczoraj uczestnikom forum deweloperów w Japonii, że kolejna wersja systemu Windows Phone, która otrzyma nazwę kodową “Mango”, będzie miała około 500 nowych funkcji. Ballmer nie podzielił się szczegółami, jednak krążące w środowisku pogłoski mogą dostarczyć wiele możliwych scenariuszy.

Od Mango oczekuje się przede wszystkim, poprawy wielozadaniowości oraz lepszej integracji z pakietem oprogramowania Microsoft Office. Z nowym systemem operacyjnym pojawi się także Internet Explorer 9, a poczta elektroniczna zostanie wzbogacona o lepsze wyszukiwanie i nowy wygląd wątku.

Na dziś rano firma z Redmond zapowiedziała konferencję prasową, która odbędzie się w Nowym Jorku. Choć wydaje się, że większa część wydarzenia zostanie poświęcona oprogramowaniu Microsoft, pogłoski wskazują, że firma może wykorzystać spotkanie w celu promowania nowych telefonów lub nawet nowego partnera produkcyjnego.

Microsoft usilnie starał się przyciągnąć nowych konsumentów za pomocą całkowicie przeprojektowanego systemu operacyjnego, który jest dostępny od zeszłej jesieni. Trzeba przyznać, że Windows Phone 7 otrzymuje wysokie noty w testach oprogramowania, a choć system pod względem jakości nie odbiega od Androida oraz iOS, klienci nie “łykają okienek” na komórce. W pierwszym kwartale AD 2011 spośród 100 mln sprzedanych na świecie smartfonów zaledwie 1,6 mln było aparatami z WP7.

Mango to kolejna próba wejścia na trudny rynek – tym razem mając u boku kultową Nokię.

Źródło: Beta News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *