Moorea – nowa aplikacja w Office 15

Czy Microsoft może zaskoczyć użytkowników możliwościami swojego oprogramowania biurowego? Wszystko wskazuje na to, że tak – najnowsze przecieki na temat pakietu Office 15 ukazują nową aplikację Moorea. Jej zadaniem będzie połączenie różnych treści multimedialnych odnoszących się do jednego tematu.

Aplikacja o nazwie kodowej Moorea została zaprezentowana na krótkim filmiku, który został stworzony na podstawie jednej z testowych kompilacji Office 15. Wcześniej dostępne były jedynie screeny tajemniczego projektu. Teraz już wiemy jakie będzie zastosowanie nowego składnika pakietu. Moorea umożliwi proste łączenie wielu elementów takich jak zdjęcia, teksty, dokumenty czy wideo. Gotowy projekt będzie można przesłać do Sieci. Interfejs został stworzony w oparciu o styl Metro.

Nowa aplikacja będzie współpracowała z platformą Windows Phone 7 oraz tabletami. Premiera Office 15 powinna nastąpić w przyszłym roku więc w najbliższym czasie entuzjaści technologii Microsoftu będą mogli cieszyć się publiczną wersją beta.

Źródło: Neowin.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *