Windows Mobile 6 kończy żywot 15 lipca

Policzone są dni systemu Windows Mobile 6.x – Microsoft od 15 lipca zaprzestaje wsparcia dla poprzedniej wersji OS. Z tym dniem Microsoft przestanie akceptować nowe aplikacje dla Windows Mobile oraz wprowadzać poprawek do już istniejących. Patrząc na koniec WM6, można się zastanawiać – czy są przesłanki do twierdzenia, iż WP7 skończy podobnie?

Po 15 lipca klienci nadal będą mogli nabywać istniejące aplikacje dla WM6, co oznacza, że twórcy będą mogli przynajmniej przez jakiś czas pobierać prowizję za sprzedaż, jednak już oficjalnie mobilny OS można uznać za martwe oprogramowanie. Do tej pory klienci mogli i tak czuć się opuszczeni przez Microsoft – przez ostatnie kilka miesięcy producent zaprzestał praktycznie wydawania poprawek do wydań Windows Mobile.

Mimo niezadowolenia niszowych twórców oprogramowania – bo trudno mówić w tym przypadku o mainstreamowej platformie mobilnej, trzeba przyznać, że na rynku z łatwością można znaleźć OS-y nowszej generacji. W tej chwili przedsiębiorstwo z Redmond skupia się na platformie Windows Phone 7 i usilnie stara się nie popełniać błędów z czasów Windows Mobile – systemu, który przegrał z innym “dziadkiem”, systemem Symbian.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.