Ballmer: Sprzedajemy 4 razy więcej urządzeń z Windows Phone niż w 2011 roku

Pierwsze modele smartfonów z Windows Phone 8 od Nokia i HTC pojawiły się w sklepach w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym miesiącu. Jak dotąd, nie pojawiły się żadne doniesienia z obozów tych producentów smartfonów lub od firmy Microsoft, jak się sprawują nowe modele na rynku. Wczoraj jednak CEO Microsoft, Steve Ballmer, ujawnił kilka szczegółów na temat obecnej sprzedaży produktów Windows Phone.

Zwracając się do publiczności firmowego rocznego spotkania akcjonariuszy spółki w Redmond, Ballmer powiedział: Telefony z systemem Windows od HTC oraz Nokii zbierają entuzjastyczne recenzje i sprzedają się w wielu miejscach na całym świecie. Pracujemy z naszymi partnerami nad wejściem na nowe rynki i już teraz sprzedajemy cztery razy więcej telefonów niż w ubiegłym roku w tym samym okresie.

Te słowa z pewnością brzmią zachęcająco, jednak widać, że Ballmer woli nie podawać faktycznej liczby, aby uniknąć porównania z wolumenem sprzedaży iPhone i smartfonów z systemem Android. W swoim wystąpieniu Ballmer zaznaczył również, że sklep Windows Phone Store oferuje obecnie ponad 120.000 aplikacji, a platforma mobilna udostępniła już 50 najpopularniejszych aplikacji wśród wszystkich platform i modeli smartfonów.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *