Skype dla iOS z obsługą konta Microsoftu

Microsoft od dłuższego czasu regularnie przypomina o zawieszeniu usługi Windows Live Messenger na początku przyszłego roku. Jej miejsce i najważniejsze funkcjonalności przejmie Skype, którego firma z Redmond przejęła w ubiegłym roku. Jest to widoczne szczególnie w kolejnych aktualizacjach komunikatora Skype. Tydzień temu pojawiła się nowa wersja dla Androida, zaś dzisiaj przyszła pora na iOS.

Skype 4.2.1 w wersji na iOS pozwala użytkownikom zalogować się na Skype’a poprzez konto Microsoftu. Oznacza to, że użytkownicy iOS korzystający z takich serwisów jak Hotmail, Outlook.com czy Windows Live Messenger mogą przeglądać i dzielić się informacjami przy użyciu komunikatora. Update pozwala również na założenie konta Microsoftu przy użyciu aplikacji. Poza tym dodano bardziej intuicyjny system edytowania wiadomości przy użyciu funkcji dotykowych, a nawet dodawać do nich emotikony. Dla użytkowników z wyświetlaczem Retina dodano ponadto obsługę animowanych emotikonów. Wreszcie, nowa wersja Skype pozwala użytkownikom edytować zapisane numery telefonów z klawiaturze.

Poza wymienionymi funkcjami twórcy usprawnili stabilność aplikacji oraz nieznacznie zwiększyli szybkość działania. Skype 4.2.1 dostępny jest do pobrania pod tym adresem.

Źródło: iTunes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.