Windows Store popularniejszy od Mac App Store

Microsoft ma kolejny powód do świętowania. Zaledwie miesiąc po oficjalnej premierze Windows Store okazało się, że usługa już zyskała większą popularność od Mac App Store, która to na rynku zadebiutowała w styczniu 2011 roku. Dane dotyczą zarówno ilości dostępnych aplikacji jak i liczby pobrań. Z tej okazji na stronie Distimo pojawił się raport z dotychczasowymi wynikami.

Dotychczas w usłudze Windows Store pojawiło się aż 21 tys. aplikacji, co jest już prawie dwukrotnie lepszym wynikiem niż w przypadku konkurencji. Mac App Store w swoich zasobach posiada bowiem 13 tys. aplikacji. Biorąc pod uwagę 300 najpopularniejszych aplikacji, za pośrednictwem Windows Store użytkownicy pobierają aż 3 razy więcej materiałów niż na Mac App Store. W tym przypadku zaznaczono jednak, że różnica wynika z faktu, że aż 84% najpopularniejszych aplikacji jest płatnych, kiedy w przypadku Microsoftu tylko 14% udostępnianych wymaga opłaty. Windows Store to także najszybciej rozwijający się sklep z aplikacjami w historii, zaś 65% kontentu dostępnych jest na terenie Ameryki Północnej – pozostałe dotyczą rynków lokalnych na terenie 80 krajów mających póki co dostęp do usługi.

W przypadku płatnego kontentu, średnia cena wszystkich aplikacji w Windows Store wynosi 13,32 USD. Aplikacje desktopowe kosztują średnio 14,29 USD, zaś wspierające ARM 4,87 USD. W tym punkcie Mac App Store ma przewagę, gdyż średnia cena aplikacji wynosi 12,55 USD. Wygląda na to, że to dopiero początek nowej ekspansji, gdyż popularność pobrań wraz z ilością nowych materiałów rośnie z dnia na dzień w zastraszającym tempie. Czyżby powoli spełniała się przepowiednia znawców branży?

Źródło: Distimo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.