Windows Phone 7.8 dopiero na początku 2013 roku

Ostatnie doniesienia dotyczące szybkiego udostępniania aktualizacji systemu Windows Phone 7.8 okazały się nieprawdziwe. Jak podaje oficjalne źródło – Windows Phone Blog – system zostanie udostępniony dopiero na początku 2013 roku. Użytkownicy smartfonów Nokia Lumia 900 i 800 oraz innych urządzeń z Windows Phone 7.5 mogą czuć się zawiedzeni. Zwlekanie z aktualizacją może odbić się negatywnie na wizerunku Microsoftu.

Starsze urządzenia wyposażone w Windows Phone 7.5 mają otrzymać aktualizację do wersji 7.8, która przyniesie część funkcji i możliwości znanych z Windows Phone 8. Niestety nie stanie się to tak szybko jak wskazywały dotychczasowe plotki. Terry Myerson opublikował wpis na blogu Windows Phone z którego dowiedzieliśmy się, że już wkrótce na rynku pojawią się pierwsze smartfony z preinstalowanym Windows Phone 7.8. W przypadku urządzeń dostępnych już na rynku trzeba będzie poczekać do początku przyszłego roku. Dokładny termin nie został podany.

Można spodziewać się, że aktualizacja w pierwszej kolejności trafi na urządzenia Nokii (Lumia 900 i 800) z racji ścisłej współpracy z Microsoftem.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.