Ballmer wskazuje ile może kosztować Surface

Kiedy jakiś czas temu Microsoft zaprezentował światu swój pierwszy hybrydowy tablet, opinia publiczna odebrała go niezwykle pozytywnie. Oprócz specyfikacji urządzenia i szczegółów na temat niektórych akcesoriów, Microsoft nie podzielił się z nami żadnymi szczegółami na temat dostępności i ceny Surface. Dlatego też zaczęły się pojawiać plotki, a te były niezwykle optymistyczne. Według nich Surface miał kosztować nie więcej niż 200 dolarów. Steve Ballmer właśnie rozwiał te nadzieje…

Ballmer w wywiadzie udzielonym Seattle Times zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, że na konferencji prasowej nie padły żadne szczegóły dotyczące ceny tabletu Surface. Teraz określił on, że urządzenie to będzie dostępne w cenach zbliżonych do tradycyjnego komputera PC i podał widełki, w których się one zmieszczą. Uśredniając, Surface kosztował będzie około 500 dolarów – Ballmer podał bowiem ceny w przedziale od 300 do 700 lub nawet 800 dolarów.

CEO Microsoftu wyraził jednocześnie swoje zdanie na temat tańszych produktów tego typu. Stwierdził on, że tańsze urządzenia w rzeczywistości potrafią znacznie mniej i w ostatecznym rozrachunku nie są na dłuższą metę opłacalne.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *