Google Apps wkrótce bez wsparcia dla Internet Explorer 8

Niedawno pisaliśmy o firmie Adobe, która poinformowała o planach porzucenia wsparcia dla systemu Windows XP w następnej Photoshopa, oznaczonej najpewniej jako CS7. Dziś z kolei okazało się, że Google również postanowiło pójść z duchem czasu. Aplikacje webowe dostępne w ramach usługi Google Apps nie będą wspierane na przeglądarce Internet Explorer 8. W efekcie jest to delikatna sugestia, że użytkownicy powinni skorzystać z rozwiązań konkurencji lub zainstalować nowszą wersję systemu Windows, bowiem na Windowsie XP nie da się uruchomić nowszych wersji przeglądarki Internet Explorer.

Google Apps to popularna usługa, zrzeszająca wiele elementów, takich jak na przykład poczta elektroniczna, edytor dokumentów, dysk internetowy czy kalendarz. Wsparcie dla starszej wersji Internet Explorera ma zostać porzucone 15 listopada – nieco ponad dwa tygodnie po oficjalnej, sklepowej premierze systemu Microsoft Windows 8 (a tym samym Internet Explorera 10). Po tym terminie użytkownicy korzystający z IE8 nie będą mogli korzystać z usług w ramach Google Apps.

Informacja o zmianach będzie z pewnością wyświetlana przed tym terminem, więc istnieje duża szansa, że użytkownicy nie zostaną nimi zaskoczeni.

Źródło: Ubergizmo, Foto: Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *