Następny Photoshop bez wsparcia dla Windows XP

Windows XP to jeden z najpopularniejszych systemów wydanych kiedykolwiek przez Microsoft. Przez wiele lat był on używany na większości komputerów PC, nawet w momencie, gdy Microsoft ostrzegał przed planowanym zakończeniem jego wsparcia. Dopiero w ostatnim czasie statystyki opublikowane przez Net Applications pokazały, że Windows 7 wysunął się na prowadzenie. Osoby, które wciąż korzystają z Windowsa XP (a jest ich nieco ponad 40 procent) nie będą miały łatwego życia. Firma Adobe ogłosiła właśnie, że kolejne wydanie popularnego programu graficznego nie będzie wspierane na tym systemie.

Informacją taką podzielił się Tom Hogarty – Product Manager w firmie Adobe. Photoshop CS7 nie będzie pisany z myślą o Windowsie XP, jednak trudno w tej chwili jednoznacznie powiedzieć, czy firma całkowicie zablokuje możliwość jego instalacji na starszym systemie czy tylko nie będzie go supportować.

Decyzja firma związana jest z faktem, że Windows XP ma już 11 lat i nie jest wystarczająco nowoczesny, przez co nie dostarcza odpowiednich rozwiązań, pozwalających na przewidywaną wydajność i funkcjonalność programu Photoshop. Hogarty sugeruje, że osoby, które będą chciały skorzystać z nowości Photoshopa CS7 powinny dokonać aktualizacji swojego systemu operacyjnego do Windowsa 7 lub 8.

Źródło: CNET, Foto: Adobe.com

One thought on “Następny Photoshop bez wsparcia dla Windows XP

  1. Bardzo mnie interesuje, dlaczego Google wymusza zamianę przeglądarki IE8 nazywając ją starocią na Chrome, podczas gdy Chrome jest dziurawe jak sito. I na dodatek to jakaś wyjątkowa kaszana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *