Nowa beta Skype’a dla Windowsa i OS X

Jakiś czas temu Microsoft przejął zespół odpowiedzialny za tworzenie popularnego komunikatora VoIP – Skype’a. Można się było spodziewać, że niektóre jego funkcje zostaną zintegrowane z innymi produktami firmy. Tak też się stało – komunikację wideo można bowiem znaleźć już na przykład w kolejnym wydaniu pakietu Microsoft Office, które wciąż znajduje się w procesie tworzenia. Twórcy Skype’a zaprezentowali właśnie jego najnowszą wersję beta, która pozwala z kolei na korzystanie z innych usług Microsoftu w samym komunikatorze.

Najnowsza wersja beta aplikacji Skype pozwala użytkownikom na zintegrowanie ich loginów w komunikatorze z kontem Microsoft Account (Microsoft ID), wykorzystywanym na przykład w innym komunikatorze – Live Messenger, lub kontem na Facebooku. Dzięki temu możliwe staje się rozmawianie przy pomocy trzech protokołów w ramach jednego konta.

Ponadto aplikacja w wersji dla systemu Windows doczekała się nieco odświeżonego wyglądu, który stylem nawiązuje do Windowsa 8.

Ponieważ jest to wersja beta, mogą pojawiać się różne problemy z jej stabilnością i inne błędy. Dlatego też nie należy instalować jej na środowiskach produkcyjnych. W celu pobrania należy udać się na bloga twórców – wersja dla PC, wersja dla Mac.

Źródło: Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *