Będzie Firefox w wersji dla interfejsu Windows 8 Metro

Mozilla ujawniła swoje plany uruchomienia osobnej wersji przeglądarki Firefox dla interfejsu Metro systemu Windows 8. Informacja ta została ogłoszona w ramach “planu wydawniczego” na rok 2012 – zgodnie z nim wydanie alfa omawianej wersji pojawi się w drugiej połowie 2012 roku.

Firefox dla Windows 8 będzie budowany przy użyciu Gecko API i zostanie przebudowany do obsługi opcji sterowania dotykowego oraz do wykorzystania możliwości pełnoekranowych interfejsu Windows 8. Znane wcześniej funkcje, takie jak Awesomebar, pasek aplikacji i przyciski nawigacji, pojawią się w nowej wersji, jednak z powodu dodatkowycm możliwości interfejsu Metro, z pewnością ich funkcjonalność zostanie w pewien sposób pomniejszona.

Zgodnie z zapowiedziami Mozilli, “Celem tej edycji będzie utworzenie przeglądarki maksymalnie zintegrowanej ze środowiskiem interfejsu Metro. Firefox dla Metro, podobnie jak wszystkie inne aplikacje pod nowy interfejs, będzie pełnoekranowy, koncentruje się na interakcjach dotykowych i będzie połączony z resztą środowiska Metro.”

Strategia jak najlepszej integracji z systemem Windows 8 może być szansą Mozilli na odrobienie strat względem przeglądarki Google Chrome.

Źródło: The Register

One thought on “Będzie Firefox w wersji dla interfejsu Windows 8 Metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *