Windows 8 z wbudowaną obsługą plików PDF?

Do tej pory, aby móc w systemie Windows przeglądać dokumenty PDF, należało zainstalować specjalne oprogramowanie. Najczęściej była to aplikacja Adobe Reader. Możliwe, że od premiery systemu operacyjnego Windows 8 nie będzie to konieczne. W Internecie pojawiła się informacja, że Microsoft planuje zintegrować z nim czytnik PDF.

Na liście aplikacji, które mają zostać wbudowane w Windows 8, znajduje się między innymi program Reader. Bardzo prawdopodobne, że to dzięki niemu użytkownicy będą mogli przeglądać dokumenty PDF bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Wprawdzie sam Microsoft nie potwierdza tej informacji, ale można to wywnioskować na podstawie danych opublikowanych dotychczas na temat Windowsa 8. Po pierwsze, kilka miesięcy temu Microsoft zakomunikował, że Internet Explorer 10 w wersji dla interfejsu Metro nie będzie obsługiwał wtyczek. Po drugie, ostatnio dowiedzieliśmy się także, że Windows 8 w wersji ARM w ogóle nie będzie wspierał zadnych dodatkowych wtyczek. Tym samym można się spodziewać, że Microsoft wbuduje najważniejsze narzędzia bezpośrednio w system operacyjny.

Posunięcie takie byłoby sporym udogodnieniem dla użytkowników. W czasach, gdy dokumenty PDF są w Internecie bardzo powszechne, możliwość ich otwierania bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania powinna być standardem.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *