Będzie ponad 20 tabletów z Windows 8 z procesorami Intela

Od wydania pierwszej wersji iPada w 2010 roku, rynek tabletów stał się dla Intela praktycznie niedostępny. W większości tabletów wykorzystywano procesory oparte na konstrukcji ARM. Wydanie Windows 8 będzie wielką szansą Intela na come back na rynek tabletów.

Podczas targów Computex, które odbywają się w tym tygodniu w Taipei, Intel poinformował o pracach nad ponad 20 tabletami z Windows 8, które będą miały procesor Intela. Oświadczenie potwierdza wcześniejsze doniesienia, zgodnie z którymi tabletów działających na WindowsRT (znany także jako Windows 8 ARM) wyjdzie mniej niż produktów opartych na platformie Intela.

Intel ma sporo doświadczenia z poprzednimi wersjami systemu Windows i jest oczywiste, że firma współpracuje ściśle z Microsoftem, aby zapewnić systemowi Windows 8 jak najlepsze środowisko sprzętowe. WindowsRT to w przypadku Microsoftu kompletna nowość. Można się zatem spodziewać, że środowisko powstałe w wyniku współpracy Microsoft i Intela powinny działać nieco lepiej.

Przed ostateczną premierą systemu oraz nowych urządzeń, warto zadać sobie pytanie, na ile opłacą się wysiłki Intela. Jak do tej pory, wiele było porządnych tabletów z systemem Android, które miały stanowić konkurencję dla “jabłkowego” iPada. Poza jednym wyjątkiem w postaci Kindle Fire, sprzedaż tych urządzeń idzie słabo. Czy Windows 8 otworzy konserwatywnych użytkowników na rynek tabletów, czy z powodzeniem zwróci uwagę “awangardy”?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.