Samsung prezentuje hybrydę z systemem Windows 8

Na targach Computex prezentowano już działający na systemie Windows 8 tablet Asusa z przypinaną klawiaturą, teraz kolej na Samsunga. Firma zaprezentowała swój tablet z serii 5 z systemem Windows 8. Urządzenie posiada dodatkową klawiaturę, która jest przytwierdzana magnetycznie.

Model ten będzie działał na procesorze Intel x86, dla urządzenia przewiduje się 10 godzin żywotności baterii. Procesor to dwuwatowy Intel Model Trail Clover, choć przedstawiciele Samsunga zastrzegli, że urządzenie mogłoby wykorzystywać chip o jeszcze niższym napięciu. Urządzenie zostało wyposażone w dwie kamery, dwu- i ośmiomegapikselowe oraz szereg portów: gniazdo USIM, czytnik microSD i port Superspeed USB.

Przekątna ekranu wynosi 11 cali. Ekran dotykowy będzie zaopatrzony w wykorzystywane na smartfonie Galaxy Note oprogramowanie S-Pen i S-Memo. Tablet Serii 5 waży 1,65 kg i ma 0,35 cm grubości. W tej chwili są to wszystkie informacje na temat wspomnianego produktu. Ponieważ jest to wersja przygotowana na wystawę, najprawdopodobniej przed samym wydaniem Samsung dokona pewnych zmian wersji produkcyjnej modelu.

Źródło: Neowin, Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *