Będzie VLC dla Windows 8. Premiera w marcu

Kampania w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter uruchomiona przez twórców VLC zakończyła się sukcesem. Suma darowizn przekroczyła wczoraj cel 40.000 funtów (prawie 200 tys. złotych). Skoro twórcy znaleźli źródło finansowania, mogą zająć się spokojnie projektowaniem oprogramowania dla nowej platformy Microsoft. VLC dla Windows 8 powinien pojawić się w ciągu trzech miesięcy po zakończeniu kampanii na Kickstarterze. Pierwszej wersji możemy oczekiwać w marcu.

Zbiórka prowadzona jest w celu umożliwienia doświadczonym członkom zespołu VideoLAN pracy nad nową wersją w pełnym wymiarze czasu. Oczekujemy wstępnego wydania w ciągu trzech miesięcy po zakończeniu kampanii finansowania społecznościowego. Nie moglibyśmy podjąć tego wysiłku opierając się tylko na współpracy z wolontariuszami – napisali deweloperzy VLC.

VLC dla Windows 8 będzie również wspierać system Windows RT. Ci, którzy kupili tablet z systemem Microsoftu także otrzymają możliwość korzystania z popularnego odtwarzacza multimedialnego. Jak widać na wideo dołączonym do kampanii, zmieni się między innymi wygląd VLC.

Źródło: Kickstarter, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *