Bing Desktop – nowa aplikacja Microsoftu

Microsoft wydał zupełnie nową aplikację, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom wyszukiwarki Bing. Wprawdzie jej waga nie przekracza 2MB, ale wprowadza ona ciekawą funkcję integracji pulpitu systemu Windows z internetowym produktem Microsoftu. Dodatkowo, osoby, które ją zainstalują, będą mogły cieszyć się nowymi tapetami pulpitu.

Bing Desktop integruje wyszukiwarkę Bing z pulpitem komputera z systemem Windows. Po pierwsze, każdego dnia tapeta jest automatycznie zmieniania na taką samą, jak aktualne tło wyszukiwarki Microsoftu. Poza tym na środku pojawia się aktywne pole wyszukiwania, które pozwala na dostęp do usługi bez konieczności uruchamiania wcześniej przeglądarki internetowej. Dodatkową zaletą pola na pulpicie jest fakt, że automatycznie chowa się ono w momencie, gdy nie jest wykorzystywane. Aby móc z niego skorzystać, wystarczy najechać kursorem myszy na jego obszar lub wcisnąć kombinację klawiszy Win + H.

Aplikację Bing Desktop można pobrać za darmo ze strony internetowej Microsoft Download Center. Do prawidłowego działania wymaga ona systemu Windows 7. Windows 8 nie jest obecnie wspierany.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.