Internet Explorer odrabia straty

Internet Explorer to przeglądarka będąca już prawdziwą legendą. Niestety, na ten stan rzeczy wpłynął fakt, że przez bardzo długi okres była ona niezgodna ze standardami oraz zawierała sporą ilość luk bezpieczeństwa. Przez to z upływem kolejnych lat traciła coraz więcej udziałów w rynku przeglądarek na rzecz konkurencyjnych produktów – Firefoksa i Google Chrome. Okazuje się, że Microsoftowi mogło udać się odwrócić ten trend.

Popularność Internet Explorera wynikała po części z faktu, że był on preinstalowany wraz z systemami z rodziny Windows. Jednak wraz z upowszechnianiem się Internetu, użytkownicy coraz częściej zaczęli korzystać z produktów konkurencji. Teraz Microsoft chwali się, że Internet Explorer zaliczył wzrost popularności wśród użytkowników. Ogłoszono, że blisko 50 procent użytkowników korzystających z Windows 7 używa Internet Explorera 9. Na drugim miejscu znaleźć można Google Chrome 17 i 18 (z wynikiem 14,6 procenta) oraz Firefoksa 11 (11,6 procenta).

Patrząc całościowo, przeglądarka Microsoftu na rynku globalnym zaliczył wzrost z 52,84 procent w lutym do 53,83 procent w marcu.

Źródło: PCMag

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.