Windows Live bez obsługi MySpace

MySpace to prawdziwy weteran wśród serwisów społecznościowych. Po wielu wzlotach i upadkach wciąż poszukuje on swojej drogi powrotu na szczyt. Jest to spowodowane między innymi brakiem reakcji właścicieli serwisu na zmieniające się trendy oraz pojawieniem się wielu konkurentów. Wygląda na to, że dostrzegli to również twórcy aplikacji Windows Live.

Jedną z funkcji MySpace jest możliwość komunikowania się pomiędzy użytkownikami witryny. W ostatnim czasie w przeważającej większości były to osoby ściśle związane z muzyką lub przynajmniej się nią interesujące. Serwis Neowin informuje, że jeden z jego czytelników otrzymał wiadomość e-mail z zapowiedzią rezygnacji Microsoftu ze wspierania komunikacji pomiędzy użytkownikami MySpace. Protokół wykorzystywany przez MySpace jest zintegrowany z aplikacją Messenger, będącą częścią pakietu Windows Live. W wiadomości pocztowej Microsoft zapowiada ograniczenie jego funkcjonalności poprzez usunięcie obsługi MySpace.

Póki co, informacja ta nie została przez Microsoft potwierdzona na żadnym z firmowych blogów. Użytkownicy, którzy zintegrowali Windows Live z MySpace mogą spodziewać się jednak otrzymania od Microsoftu stosownej informacji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *