Windows Phone Marketplace w kolejnych 13 krajach

W ramach postępującej ekspansji mobilnego systemu Microsoftu, Windows Phone 7, firma otworzyła kolejne lokalne wersje sklepu z aplikacjami – Windows Phone Marketplace. Usługa zawitała teraz do następnych trzynastu krajów. Już teraz wiemy, że w najbliższym czasie dołączą do nich jeszcze inne, które obecnie nie mogą pochwalić się dedykowaną wersją WP Marketplace.

Na oficjalnym blogu dotyczącym systemu Windows Phone opublikowano informację, w której przedstawiono trzynaście nowych krajów, w których zadebiutował sklep z mobilnymi aplikacjami. Są to: Bułgatia, Kostaryka, Chorwacja, Islandia, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina oraz Wenezuela.

W sumie Windows Phone Marketplace obecny jest teraz w sumie na 54 rynkach lokalnych. Pozwala to Microsoftowi nie tylko na zwiększenie liczby swoich użytkowników, ale także na zwiększanie liczby aplikacji dostępnych w sklepie z aplikacjami. Przykładowo, w przypadku chińskiej wersji sklepu, zarejestrowało się w sumie 15 tysięcy deweloperów, chętnych do wypuszczenia swojej aplikacji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *