Bing Video – zaawansowane wyszukiwanie materiałów wideo

Microsoft robi co może, by nadrabiać straty do konkurencji. Tym razem w wyszukiwarce Bing pojawiły się zaawansowane możliwości związane z wyszukiwaniem materiałów wideo. Są większe miniaturki, powiązani artyści oraz możliwość odtworzenia utworu bezpośrednio w wyszukiwarce.

Choć większość osób materiałów wideo szuka bezpośrednio w serwisie YouTube, część internautów wciąż korzysta z mocy wyszukiwarek. Właśnie dlatego Bing otrzymał zupełnie nowe możliwości.

Od teraz wyniki wyszukiwania filmików są znacznie bardziej przejrzyste. Microsoft zdecydował się na implementację większych miniaturek, na których znajduje się więcej danych na temat wideo. Jedna z miniaturek jest większa od innych – w taki sposób wyszukiwarka zaznacza, która opcja jest według niej najtrafniejsza. Film ten można odtworzyć bezpośrednio z poziomu Bing, bez konieczności przechodzenia do zewnętrznego serwisu.

U dołu strony Bing prezentuje natomiast materiały powiązane – zarówno filmiki, którymi możemy się zainteresować, jak i powiązanych artystów. Po kliknięciu na nich wyświetlone zostaną inne materiały wideo z ich udziałem.

Nowa wersja Bing Video będzie się pojawiać dla kolejnych użytkowników w najbliższym czasie. W pierwszej kolejności z opcji skorzystają internauci ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *