Windows 10 Insider – jak aktualizować system do finalnej wersji?

Na całym świecie, co najmniej 4 miliony osób zdecydowało się testować nowy produkt Microsoftu w ramach programu Windows 10 Insider. Część użytkowników zastanawia sie, co stanie się po premierze systemu i w jaki sposób będzie można otrzymać finalną wersję.

Microsoft zapewnia, iż wszyscy użytkownicy Windows 7 i 8.1 będą mogli wykonać aktualizację do “Dziesiątki” przy pomocy Windows Update. To bardzo prosta i wygodna operacja. Jeśli już dziś zdecydujemy się na zmianę systemu, to odpowiednie pliki będą się metodycznie ściągać do dnia 29 lipca a po premierze nastąpi instalacja.

Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja u osób, które zdecydowały się wypróbować wersję Technical Preview i testują różne buildy systemu w ramach Windows 10 Insider. Na swoim blogu amerykański gigant wyjaśnił, iż w takim przypadku trzeba będzie powiązać swój komputer z kontem Microsoftu podobnie jak w przypadku, gdy zgłaszaliśmy się do całego programu. Dopiero wtedy otrzymamy możliwość pobrania ostatniego buildu, który zrówna naszą wersję do finalnej premierowej odsłony. Microsoft twierdzi, iż istnieje również możliwość pozostania w programie i testowania kolejnych zmian jakie mają w przyszłości zostać wprowadzone w Windows 10.

Źródło: Instalki

One thought on “Windows 10 Insider – jak aktualizować system do finalnej wersji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *