Bing z nowymi funkcjami społecznościowymi

Microsoft po raz kolejny wprowadził istotne poprawki w swojej flagowej wyszukiwarce Bing, która choć powoli, to jednak coraz skuteczniej przejmuje dotychczasowych użytkowników Google. Niedawno pojawiła się unikalna funkcja pozwalająca na integrację z serwisami społecznościowymi na czele z Facebookiem i Twitterem. Dotychczas nie była zbyt widoczna, jednak w końcu poprawiono ten mankament.

Obecnie wyniki wyszukiwania poza stronami z interesującym nas hasłem, odnajdują również aktywności w wybranych serwisach społecznościowych. Główna różnica widoczna jest w dodaniu tych wyników na stronę główną rezultatów wyszukiwania, które znajdują się z prawej strony przy nowej zakładce Social Results. Dotychczas funkcja ta była ukryta w niebieskim polu (znajdującym się również z prawej strony), który po odsłonięciu pokazywał specjalny sidebar z wynikami sieci społecznościowych.

Wyszukiwanie wyników z serwisów społecznościowych zostało dodane przez Microsoft w maju bieżącego roku. Od tamtej pory stopniowo dodawana jest integracja z nowymi serwisami społecznościowymi jak np. Quora. Nowe zmiany z pewnością pomogą w łatwiejszym wyszukiwaniu informacji, choć do sukcesu na miarę Google jeszcze daleka droga.

Źródło: Neowin

2 thoughts on “Bing z nowymi funkcjami społecznościowymi

  1. Muszę przyznać rację – po trzech latach używania różnej maści gnu/linuksów kupiłem laptopa z Win7 i dałem MS szansę. I co się okazało?

    – bing nie dość że czytelniejszy to dogania google z wynikami
    – IE 9/10 należy dać szansę, poużywać z tydzień – potem ciężko się przesiąść na inną
    – kuleje tylko Media Player.

    I to pisze swego czasu zatwardziały linuch!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *