Błąd aktualizacji z Visty do Windows 7

Na forach pomocy technicznej Microsoftu pojawiły się wpisy informujące o krytycznym błędzie aktualizacji z Visty do Windows 7. Problem występuje podczas aktualizacji i uniemożliwia dokończenie tego procesu oraz powrócenie do poprzedniego systemu.

Jak relacjonują rozżaleni użytkownicy w momencie gdy proces aktualizacji ukończony jest w 75% system wyświetla komunikat iż aktualizacja nie powiodła się, a Windows Vista zostanie przywrócony. Po resecie komputera proces aktualizacji rozpoczyna się od nowa i zatrzymuje się w tym samym momencie. Tym samym nie jest możliwe zainstalowanie Windows 7 czy powrócenie do poprzedniego środowiska pracy.

Na razie nie jest znane źródło problemu, nie wiadomo również czy związany jest on z samym systemem czy też konfiguracją sprzętową. Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem błędu twierdząc, że występuje on sporadycznie.

Źródło: PC World

14 thoughts on “Błąd aktualizacji z Visty do Windows 7

 1. mam win7 home premium 64x
  gdy włącza się aktualizacja przy wyłączeniu kompa przy ponownym uruchomieniu wyskakuje komunikat “trwa konfigurowanie aktualizacji 0%” muszę czekać ok 7min zanim zniknie ten komunikat a konfiguracja cały czas jest na 0%. przy następnym uruchomieniu i każdym następnym jest to samo;/ ktoś coś wie o tym?? już od około 2 tygodni tak mam;/

 2. Dzis jest 4 stycznia 2011r. Czy te problemy z Visty na 7 nadal wystepują? Kupiłem aktualizację we wrześniu 2010. Czy mogę teraz przeinstalować Vistę na 7 (32 bity tu i tam)?
  Poradźcie!

 3. Blue screny średnio 4-5 razy dziennie przy pracy 12h non stop. Crash Fifefoxa, Thunderbirda, gg… wszystko prawdopodobnie spowodowane analogową karta TV na BT878 i brakiem kompatybilności, choć dostaje różne głosy od innych bez tej karty że też mają problemy z samą pracą, przy instalacji 0 problemów. Fajne funkcje dla tableta , rozpoznawanie pisma, funkcji matematycznych ale jest to dość pamięciożerne co za tym idzie malowanie w paincie zwalnia o ułamki sek.

 4. Moze ktos mi doradzi.
  Otuz mam zainstalowany win 7 i internet exployer 8 ,a problem polega na tym ,ze gdzy otworze Tvpolonia.com. wszystko jest dobrze ,otwiera sie okienko z programami ,po wlaczeniu nap. wiadomosci co otwiera mi sie w tym okienku ,ale z chwila gdzy chce wlaczyc zeby wyswietlilo mi w windows media player to niestety nieotwiera playera i program sie zatrzymuje ,
  Ale gdzy to samo robie w operze albo mozoli to niema zadnych problemow, Tylko wystepuje to w explyeze 8 na win 7 , ale na innym systemie operacyjnym niema tego problemu czyli vista albo XP

 5. Co to za bzury piszecie blad aktualizacji :-))) mnialem Windowsa Viste Home Premium sp2 pl ściągniętom z internetu wersja 30 dniowa i wczoraj kupiłem aktualizacje Windows 7 Home Premium wersje angielska w Szkocji i bez problemu mi przeszła aktualizacja i wszysko mi ladnie smiga bez zadnych problemow… /sorki za byki jak sa/

 6. Zmiana systemu to okazja na zimowe porządki w komputerze… zapisujesz co potrzebujesz i instalujesz z płyty instalacyjnej… Wtedy nie ma znaczenia 32bit>64bit czy 64bit>32bit… i ślicznie smiga 😀

 7. U mnie jakpisałem to się stało, pomimo, że migrowałem z Vista 64 bit do Windows 7 64 bit. Ale u mnie to juz historia, bo wystarczyło feralne urządzenie wyłączyć w Viście w menedżerze urządzeń. Po tej operacji migracja wykonała sie prawidłowo. Już pracuję na 7!

 8. Przydałoby się sprostowanie. Microsoft zbadał te przypadki, i okazało się, że ten błąd występuje tylko wtedy, gdy aktualizuje się Vistę 32-bitową do 64-bitowej 7-ki na komputerach z 32-bitowym procesorem. Podobno nawet w instrukcji jest napisane, że taka operacja jest niemożliwa (choć powinno to być oczywiste). Jedyne, co można zarzucić Microsoftowi to to, że taka aktualizacja w ogóle się rozpoczyna.

 9. U mnie to samo co w powyższym news. Na samym końcu aktualizacji z Visty w ostatnim etapie aktualizacji, kiedy włączane są poszczególne drivery dostaję Blue Screen z wywalonym sterownikiem jednego z urządzeń i system przywraca z pół godziny Vistę.

 10. Ileż to razy miewałem taki problem przy instalowaniu SP na Viście, która nie była świeżo zainstalowana. Na szczęście system wracał do stanu poprzedniego po nieudanej aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *