Premiera Windows 7 przerosła Microsoft

Polska premiera Windows 7 nie odbyła się bez kłopotów, użytkownicy chcący uaktualnić swój system z Windows XP lub Vista mogli napotkać na problemy z dostępnością wersji Upgrade. Polski oddział Microsoft przyznał, że nie przewidział takiego zainteresowania nowym systemem dlatego zapasy magazynowe w wielu sklepach wyczerpały się już w dniu premiery.

“Zapasy magazynowe Windows 7 (upgrade) wyczerpały się wczoraj w wielu sklepach w Polsce. To nasza wina, nie przewidzieliśmy aż takiego zainteresowania. Za kilka dni dotrą nowe dostawy. Fajnie, że większość nowych komputerów w polskich sklepach jest już oferowana z Windows 7. Tym razem praca z producentami sprzetu wyraźnie przyniosła rezultaty.” – poinformował na swoim blogu Jacek Murawski, generalny dyrektor polskiego oddziału Microsoft.

Problemy z dostępnością Windows 7 świadczą o ogromnym zainteresowaniu ze strony konsumentów. Wprowadzenie nowego Windowsa okazało się wielkim sukcesem koncernu z Redmond. Teraz pozostaje czekać na opinie klientów oraz statystyki udziału w rynku.

Źródło: Microsoft

7 thoughts on “Premiera Windows 7 przerosła Microsoft

 1. XP to krok do przodu. Z poważnym poślizgiem (do SP1 było jak sito) ale do przodu.

  Vista to krok do tyłu. Tylko dedykowane wersje działają OK te zwykłe zajmują sie głównie łataniem samych siebie.

  7 to krok do przodu w stosunku do XP. Czyli posiadacze Visty mogą doznać szoku.

 2. Zainstalowałem na kompie trzy windowsy. Jeden XP Professional już miałem, Vista Ultimate 30 dniowa wersja i Windows 7 Ultimate 180 dnowa wersja. I Windows 7 wygrywał w każdym teście! Więc jak ktoś chce gruchota XP to niech lepiej poczyta w Google o W7. A Vista nie polecam, bo się tnie jak stara płyta. Więc według mnie W7 to krok do jeszcze lepszych systemów, które będą lepsze od poprzednika. I gry szybciej działają! Więc polecam ten system.

 3. Siemka,
  używam wersje testowa Win 7 na AMD Athlon 1,53 Ghz, GF 4 MX, 512 RAM i jestem zadowolony, mimo, ze musiałem się nieco natrudzić w poszukiwaniu sterowniki do karty graficznej nie wywalająca bluescreena, używam ( ForceWare 71.90, jak by się ktoś pytał ), niestety jeszcze nie mogę używać Windows Aero, ale i tak w najbliższym czasie kupuje nowego kompa,
  pozdrawiam 🙂

 4. U mnie na lepszym trochę sprzęcie wszystko jest ok:) nie ma żadnych problemów:) wydaje mi się że szybciej mi się uruchamia i zamyka od xp
  ogólnie od niego jest wg mnie 100 % lepszy…… nie zamierzam wracać 🙂

 5. Fajnie, że jest takie zainteresowanie Windows 7. Ja posiadam wersje finalną od września Win7 Professional x32 z MSDN AA.
  Mój komputer to: Płyta główna Asus P5B, Pentium D 925 3gHz, 2GB ram DDR2, Gigabyte GeForce8500 GT, WD 320GB AAKS i mój wynik podstawowy systemu windows 7 wynosi 4,7 co nie jest zbyt wysokim wynikiem. Po czystej instalacji system choodził ładnie teraz gdy poinstalowałem kilka gier i programów niestety start systemu sie wydluza i czasami praca na nim jest mozolna. Może ktoś dodać swoją opinie o wydajności systemu?
  Ogólnie Windos 7 uważam za dużo lepszy od Visty i nowocześniejszy od XP, ale myśle, że XP jeszcze długo będzie funkcjonował na naszych PC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *